MENU

Simona Zábržová

 • Hladomor duše

  Vnímám v naší společnosti určitou dlouhodobou vyprahlost. Chybí nám ucelená vize kolektivního vědomí, která by naši budoucnost zbavila strachu. Realita společnosti, která by se z negativních nízkoenergetických vibrací přesunula do úsměvu, vnitřního klidu a pocitu naplnění. Prosté radosti z bytí.

 • Mental wellness

  V dubnu letošního roku, těsně před karanténou, jsme v Soulmio dělali anonymní průzkum mezi 203 zaměstnanci z různých firem na téma Psychické zdraví ve firmách. Přestože nebylo povinné zadat e-mail, 91 % lidí e-mail pro zaslání výsledků poskytlo, což je pro mě informace, že nás toto téma velmi zajímá. Ve výsledcích se mi potvrdilo to, co jsem jako šéfka firem zažívala velmi často na vlastní kůži.

 • Jak myslet pozitivně?

  Kde mám brát sílu vidět věci v lepším světle? Jak mám v tom své životě, kde jde všechno pro mě, hledat pozitivní smysl? Simono, chápete, že tohle se děje jen mě? Proč já? Zaznělo pár otázek, které často slýchám.

 • Najděte si práci podle skutečných dovedností

  Probíhající krize zamávala ve firmách s nábory nových zaměstnanců i optimalizací současných týmů. Některé firmy propustili zaměstnance, aniž by se v klidu rozmysleli, co dál. Z mé osobní zkušenosti vyplývá, že je velmi důležité rozlišovat mezi tím, co je děsivé a tím, co je pro firmu skutečně nebezpečné.

 • Čas se zastavit

  Včera mi volala kamarádka. Ptala jsem se, co bude dělat o víkendu. "Měla jsem dělat prezentaci na příští týden, akci zrušili, tak budu muset být s dětmi a manželem." Následovalo několik dalších úvah, jak bude muset změnit svůj život. Já v těch pomyslných změnách vidím příležitosti.

 • Vlastní podnikání versus korporace

  Na LinkedIn mě inspiroval jeden muž, který zvažuje, zda odejít z jedné korporace do jiné korporace, nebo jít na volnou nohu. V korporaci shledává jistotu, ve vlastním podnikání zase výzvu a kus svého srdce. Rozhoduje se mezi rozumem a intuicí.

 • Striptýz strachu

  Volala mi kamarádka a řekla mi: „Dala jsem ven dost upřímný článek a teď se bojím negativních komentářů.“ Tak jí říkám, že jestli si za ním opravdu stojí a cítí to tak, není potřeba se bát, protože v každé společnosti nebo firmě existuje vždy 3–5% lidí, kteří nebudou mít vaše názory, službu nebo myšlenky rádi. To je fakt. Těmto lidem nic nevysvětlíte. Mají svoje chápání světa a mají na to plné právo. Takže proč ztrácet čas přemýšlením, zda její poselství chápou, nebo ne.

 • Vědomý život

  Co to znamená být vědomý nebo-li probuzený? Je to životní cesta, která vychází z otevřenosti srdce k sobě i druhým. Respektujete sami sebe i druhé. Žijete tady a teď. Nepotřebujete se srovnávat, nemáte předsudky a posloucháte své vnitřní vedení.

 • Iluze vlastnictví

  Na svém sezení jsem měla ženu, která je závislá na nakupování. Má velmi bohatého manžela a nedokáže si pomoct. Přišla ke mně proto, že se i po letech, co má už všechno co chtěla, si přijde prázdná a nenaplněná. Ptala jsem se jí, jak moc je bohatá. Řekla mi, že obrovsky, a že pořád nerozumí tomu, proč se necítí celistvá. Svůj smutek přepíjí alkoholem. Tak jsem se jí zeptala jinak: Spočítejte všechny své věci, které za peníze nelze koupit a dělají vás bohatou. Asi pět minut mlčela a pak řekla, že děti, ale hned doplnila, že jen když... a asi milion podmínek. Proč se tedy člověk jako tato dáma necítí celistvě?

 • Intuice versus rozum

  Mám za sebou 200+ odkoučovaných hodin a aktuálně několik stálých klientů, kteří vyhořeli, trpí depresemi, panickými ataky, ztrátou sami sebe nebo se cítí ve svém světě osaměle. Nejčastějším tématem všech setkání bývá jeden hlavní jmenovatel: Dobrý den, Simono, já nevím, kde mám začít, asi jsem blázen...