MENU

Simona Zábržová

 • Adventní kalendář štěstí

  Stejně jako většina pracujících lidí, i já jsem v období před Vánoci často poslouchala ze všech stran: Mysli na sebe a víc odpočívej. Na jedné straně mě to pohladilo po duši od každého, kdo si dal práci s tím, mi tuhle pro mě tehdy vzdálenou realitu připomenout, na druhou stranu jsem nad tím vždy mávla rukou. V hlavě mi v té době běželo: „Jak jako víc odpočívej? Řídím retailovou firmu, jejíž zisk tvoří z 30% Vánoce. Proč to pořád všichni nechápou, že teď prostě musím zabrat?“ Přišla jsem si hrozně sama. Ve svém kolotoči, kterému nikdo nerozumí.

 • Kolik stojí vyhořet?

  Syndrom vyhoření poprvé popsal v roce 1974 americký psychoanalytik Herbert Freudenberger. V květnu 2019 ho nově zařadila Světová zdravotnická organizace v Mezinárodní klasifikaci nemoci mezi duševní nemoci. Jak funguje vyhoření v praxi? Jak se sebediagnostikovat?

 • Jak být sám sebou?

  Nikdo se nás neptá, jestli jsme na zrychlenou dobu moderních technologií připraveni. Prostě se to děje. Technický pokrok nezastavíme. Každý den vzniká tisíce nových startupů, které se snaží zjednodušit náš život a naše fungování. Naše touhy už přestávají být naše. Jsou z velké části řízeny daty, na které byly často unikátně vymyšlené algoritmy, které mají za úkol najít tu nejlepší věc pro naše touhy, pro naše pohodlí. Během pěti let se celosvětově očekává prodej 50 miliard zařízení, které budou připojeny k 5G síti. Internet věcí. Chytrých věcí ovládajících naše touhy.

 • Psychospirituální krize

  Na začátek si pojďme říct českou statistiku duševního zdraví. Každý pátý Čech prodělá jednou za rok nějaký symptom duševní nemoci. Spousta těchto lidí si myslí, že prožívá něco, co v normálním přijetí společnosti není normální. Depersonalizace osobnosti, absolutní ztráta sám sebe, znovuhledání hodnot, přerovnání priorit a další. Vždy, když o tom mluvím se svými blízkými, dostáváme se k tomu, že potřebují pocit přijetí. Že potřebují potvrdit, že to se jim děje jen normální. Ano, je. Proč by to normální nebylo?

 • Rovnováha duše

  Sim, ty v poslední době jen kveteš. Slýchávám teď poslední dobou podobné reakce na mou vnitřní transformaci. Je pravdou, že se jako žena cítím nejvíc ukotvená sama v sobě, jak jsem kdy byla. To ale neznamená, že jsem vyhrála. Cesta za rovnováhou je náročný proces. Je to boj ega, duše, těla v době přeinformované a způsobu života, ve kterém nás navádí konzumní způsob života do pekla, protože pak zapomínáme na to podstatné. A tak začneme hledat záchranu všude kolem sebe. Napřed si ale potřebujeme uvědomit, co naši rovnováhu narušuje.

 • Kouzlo silných žen

  V posledních pár letech se mi sešlo víc situací, kde jsem sama u sebe a často také u svých úspěšnějších kolegyň vypozorovala, že dnešní žena není ženou, ale jakýmsi modifikovaným individuem s převahou mužské energie. Emancipace žen dosáhla svého pomyslného maxima, kdy bych jí nazvala ještě zdravou. A tak jsem se rozhodla tohle téma otevřít. Sama totiž posledního půl roku procházím intenzivní vnitřní transformací a objevování smyslu ženství.

 • Prazdroj bez energie

  Denní ani roční horoskopy nečtu, ale ty čínské jsou mi sympatické. Východní učení o duši pro mě má své kouzlo. Rok 2018 byl podle čínského horoskopu rok Psa. Nemusíte být nutně duchovně orientovaní, přesto jste to mohli pocítit. Pes byl rokem věnovaným vymetení veškeré nerovnováhy ukryté v podvědomí. Na povrch vylézali nejen kostlivci, které máte ve skříni, ale také drobní pavoučci, kteří se předtím světu neukazovali. Pokud jste doufali, že se loňský fičák zmírní příchodem Nového roku, a nestalo se tak, má to svůj význam, rok Vepře, tedy rok hojnosti a stability, nastane až 5. února 2019.

 • Sim, jsi moc náročná

  Nedávno mi můj kamarád z byznysu říká: „Sim, jsi na lidi moc náročná.“ Podle něj kladu na své okolí příliš vysoké nároky, co se týká inteligence, způsobu myšlení, přímosti, komunikace, loajality. Jenže taková je doba. A já jsem si to nevymyslela. Prostě to přišlo. Doba vyžaduje dívat se hodně dopředu, ale s nejistou budoucností, koukat na věci z analytického i vizionářského pohledu a nabírat lidi, kteří nejlépe vaše cíle exekutivně dotáhnou.

 • Jak jsem hledala práci

  Sim, co vlastně teď děláš? Tuhle otázku jsem od ledna letošního roku, kdy jsem skončila v Giftisimo slyšela nejmíň 222x. Spoustu lidem jsem slíbila, že zkušenost, jak hledá člověk jako já práci, sepíšu do nějaké story, tak tady je. Autentická a přímá.

 • Spojení se zdrojem

  Prošla jsem různými životními etapami hledání sama sebe, než jsem přišla na to, že spojení s vnitřním zdrojem není žádná věda. Ve dvaceti bych tuto větu vůbec nechápala, ve třiceti bych ji chápala tak, že pro absolutní klid potřebuji sedět v nějaké ideálně japonské zen zahradě a mít k tomu minimálně pět rituálů, které by mě dostaly do úplného ticha. Poslední rok se učím žít s tím názorem, že ticho se odehrává za plného života a je jen na mě, kdy se s ním spojím.