MENU

Simona Zábržová

Úvodní strana » Terapie

Specializace20181209_103140.jpg

S klienty řeším oblasti zvládání stresu, příčiny depresí a úzkostných stavů, zpracování pocitu, že jsou osamělí, nepochopeni, ztratili sami sebe, necítí vlastní sebehodnotu. Často také řešíme syndrom vyhoření, panické ataky a úzkosti. Mým posláním je provázet muže i ženy v náročném období plném životních zkoušek a změn.  

Prošla jsem jak budováním vlastní firmy, tak vedením několika dalších firem. Mou přidanou hodnotou je pochopení často až nelidské zátěže a tlaku, které jsme ochotni převzít. Preferuji konkrétní techniky. Myslím, že každý potřebuje individuální přístup. Každý si zaslouží přijetí, porozumění a pochopení.   

Můj příběh

Celý život jsem pracovala na poměrně vysokých manažerských pozicích. Byla jsem věčně přetažená, unavená, ale práce mě stejně jako vybíjela, tak i nabíjela. Neměla jsem nikdy dost. Svátky, víkendy, narozeniny, Vánoce, prostě pořád jsem v hlavě měla manažerský režim. V momentě, kdy jsem třeba začala odpočívat, mě jen týden v kuse bolela hlava, takže když jsem někam neodjela alespoň na 3 týdny, nebyla šance, že se vůbec tělo stihne zrelaxovat. A tak jsem vyhořela. Dvakrát, protože když se vám to stane poprvé a zvládnete to, máte pocit, že se to po druhé už nestane. Jenže, když se dostatečně nepoučíte, stane se to opakovaně. A klidně desetkrát. Tělo a duši máte jen jednu a oni s vámi nevyjednávají. Po několika letech boje s těžkými depresemi, se mi konečně podařilo udělat kompletní změny ve svém životě, bez užívání antidepresiv a jakýchkoliv psychotropních látek, jsem se rozhodla předávat tuto bohatou zkušenost dál.

Dvakrát jsem vyhořela a dostala se na úplné dno. Byla jsem bytost plná bolavého obsahu s absolutní ztrátou zájmu o cokoliv, co se děje ve vnějším světě. Měla jsem pocit, že můj život skončil, že mi nikdo nerozumí. Byla jsem emočně prázdná, nevěděla jsem jak si pomoct, vůbec nic jsem nevěděla o stavech, které každý den přicházely. Netušila jsem, jestli budu někdy ještě vůbec "normální". Napřed tyto stavy měly fyziologické projevy (zablokovaná záda, bolest krční páteře, záněty ledvin, atd.), později se dostavily halucinace, stavy úplné ztráty sama sebe a pocitu, že vám nikdo nerozumí. V poslední fázi přišly strachy, kdy nevíte, jestli se druhý den vzbudíte, protože máte pocit, že nemáte ani sílu, ani důvod. Vaše energie, tělo i duše je na bodě nula. Opakovaně mi byly předepsány antidepresiva, které jsem si však ani jednou nevzala. Snažila jsem se to zvládnout bez nich.

Podařilo se. Strávila jsem několik let čtením odborných knížek, meditacemi, psychologickými workshopy, psychoterapiemi, duchovními semináři, vyzkoušela jsem čínskou medicínu a další podpůrné aktivity v oblasti zdraví. Postupně jsem se dala dohromady. Asi to bylo podstatně pomaleji, než by to bylo pomocí medikace, nicméně naučila jsem se těmto stavům předcházet a to vás žádná pilulka nenaučí. Dnes tyhle zkušenosti sdílím dál. Mám za sebou cca 250+ odkoučovaných hodin. Nemám slovo "kouč" úplně ráda, protože si pod ním můžete představit cokoliv. Proto sdílím jak takových 90 min se mnou vypadá, na co se specializuji, a co s klienty řeším.  

Služby

Nejčastěji se s klienty scházím ve svém zázemí na Praze 2, v klidné kavárně v Praze nebo přímo u klientů v jejich zasedacích místnostech v kancelářích na 90 minut. Probereme vaši situaci, podíváme se na ni z jiného úhlu pohledu. A pomocí hlubokých rozhovorů (které nemusí být příjemné) se dostaneme k jádru věci tak, abychom si problém mohli zvědomit a vyčistit ho. Pokud nevíte, kde začít, navedu vás. Nemusíte se předem nijak připravovat. 

Sama jsem byla nejen manažerem, ale také jsem prošla desítkami kurzů a workshopů od Hlubokého léčení vztahů, psychologickými workshopy až po Psychedelické Fórum. Dále jsem dlouhodobě navštěvovala kouče, psychoterapeuta i psychologa. O psychických stavech otevřeně píšu blog. V říjnu 2019 jsem založila projekt Soulmio, který se bude na plno věnovat prevenci duševního zdraví. 

Jaké používám metody?

Dívám se na každého člověka individuálním celostním pohledem. Pozoruji, jak moc žije v materiálním nebo duchovním světě, kde má své hranice bytí, jaké má osobní i pracovní vztahy, jestli v člověku převažuje ženská, mužská nebo dětská energie, jaký má vztah sám k sobě, jak se cítí, jak je na tom zdravotně, jaké má charakterové rysy, atd. Využívám k tomu kombinaci psychologických, manažerských a duchovních metod. Používám vlastní mix: od otázek, kdy si klient sám odpoví a nalezne díky nim přirozené řešení, přes psychosomatiku, práci s hlubokými prožitky, práci s odpuštěním, mindfulness, část si beru i z ověřených programů jako je např. EFT, NLP nebo česká metoda RUŠ, až po duševní část jako je výše úrovně vědomí a meditaci. 

Proč mě to baví?

Protože mě baví pomáhat lidem, kteří mají potenciál zlepšit svůj život a zkvalitnit své bytí tady a teď. Protože není nic horšího, než když stojíte tam, kde nic není a nemůžete se posunout dál.  Hluboké a otevřené rozhovory vedou ke zvědomění problému a na každý problém existuje řešení. Zastávám názor, že všechno špatné je vždy k něčemu dobré. Mám hodně energie a ráda se o ni dělím s lidmi, kteří ji potřebují. Jak moc se mi otevřete, závisí čistě na vás. 

Kolik to stojí?

  • Úvodní sezení, 60 minut = 2.000 Kč
  • Každé další sezení, 90 minut = 3.000 Kč
  • Půldenní terapie v lese = 10.000 Kč

Uvedené ceny jsou konečné. Na každé sezení vystavuji doklad. Storno méně než 24 hodin před sezením je 100% částky. 

Jak se mám objednat? 

SMS: +420 777 285 544 nebo vyplňte níže uvedený formulář s vašimi časovými možnostmi a oblastí, kterou se chcete zabývat. První hodinové sezení stojí 2.000 Kč a po sezení si oboustranně zhodnotíme, zda naše spolupráce dává smysl. Schůzky probíhají obvykle v mém zázemí na Praze 4. Pokud preferujete jinou možnost, napište mi. 

Pole označená * jsou povinná.